A lengyel Bokros Lajossal parolázott Magyar Péter
Még mindig aktívan politizál a lengyel vállalatokat a rendszerváltás után külföldieknek kiárusító egykori miniszter.
Megadja Gábor arra gyanakszik, hogy valaki állhat Magyar Péter mögött, Kalmár Tibor pedig nem érti, meddig lehet elmenni az „árulás-effektussal”.
Nyitókép: Földházi Árpád/Mandiner
Mennyire hiteles „a nagyonmegcsinált, nagyonkigyúrt, nagyontrendi, nagyodrágaöltönyös Magyar Péter? Mennyiben tudatos és mennyiben spontán a kommunikációja? Ki küldte őt a politikába, kit képes megszólítani és meddig?” – egyebek mellett ezekre a kérdésekre kereste a választ a friss Kontextusban Megadja Gábor és vendége, Kalmár Tibor kommunikációs szakértő.
Megadja Gábor arra gyanakszik, hogy valaki állhat Magyar Péter mögött, Kalmár Tibor pedig nem érti, meddig lehet elmenni az „árulás-effektussal”.
Március 26-án délben ez az ember vagy politikai halott lesz, vagy valami nagy dolgot villant.
Eddig ez nem jött el” – fogalmazott a szakértő.
„Egyelőre programot nem látunk, és egy párt nem úgy épül, hogy kitalálom magam, aztán felpattanok” – mondta, majd hozzátette: „Ez egy ideig jól fest, mert ő a budai úrifiú, aki majd jól megmondja nekünk,
de ha elhagyja a Budapest táblát, akkor ott már nem tud akkorát durranni.”
A szakember emlékeztetett, hogy Magyar eddig mindenkibe belerúgott, a korábbi szövetségeseitől a HVG-s Dezső Andrásig.
„Van egy nagyon szépen felépített máz, olyan, mint egy kereskedelmi tévés sorozat szereplője” – jegyezte meg Kalmár. A szakember kifejti: „Magyar egy olyan családban született, ahol a »kicsi Petikét« térdükre ültetve valószínűleg arról beszéltek, hogy majd ő is egyszer a Legfelsőbb Bíróság bírója vagy miniszter lesz. Majd később találkozott élete szerelmével – ami azóta megkérdőjelezhető –, aki pillanatok alatt megvalósította azt a karriert, amiről ő csak álmodott magának.”
Kalmár leszögezi:
politikát sértettségből nem lehet csinálni.
A szakember szerint az rajzolódik ki a lájkokból és reakciókból, hogy Magyar követőbázisa fárad.
„MZP-re tudok asszociálni sokszor Magyar kapcsán” – szögezte le, majd hozzátette: „ez egy klasszikus hárombetűs ügynöki munka, lehet, hogy nem kellett sokat dolgozni rajta, csak kétszer hívták el egy kávézóba”.
Megadja Gábor kifejtette: ő egyszer tanúja volt egy ügynöki beszervezésnek, mint fogalmazott, ez nem úgy megy, ahogy a filmekben: „ha van egy hiú alapanyag, aki vágyik arra, hogy kellő feltűnést keltsen, akkor néha elbeszélgetnek vele arról, hogy ő képes lenne megmozgatni a dolgokat”.
Kalmár szerint, ha Magyar nyilvánosságra hozza a Gulyás Gergellyel készült hangfelvételeket, „akkor egy utolsó szemétláda, mert a barátját tönkreteszi vele, ráadásul egy nagyon tehetséges embert veszíthetünk el vele;
biztos vagyok benne, hogy Varga Judit-i erkölcsi magasságokba fog emelkedni”.